1. در راستای برگزاری کنفرانس، دیدار با روسا دانشگاه های افغانستان
هیئتی متشکل از دکتر میر توتاخیل رئیس دانشگاه قندهار، دکتر محمدعارف یوسفی رئیس دانشگاه بامیان و جمعی از روسا و اعضای هیئت علمی دانشگاههای افغانستان، طی سفری یک روزه به استان سیستان و بلوچستان با هیئت رئیسه دانشگاه زابل دیدار کردند.
2. سفر به زابل
راهنمای سفر به زابل
3. تمدید مهلت ارسال مقاله
مهلت ارسال مقاله تمدید شد
4. همکاری دانشگاه های کشور های درگیر با پدیده گرد و غبار در برگزاری کنفرانس
دانشگاه کویه کردستان عراق برای شرکت در کنفرانس بین المللی گرد و غبار در جنوب غرب آسیا، اعلام آمادگی نمود.
5. نمایه شدن کنفرانس در پایگاه استنادی جهان اسلام ISC
با پیگیری دبیر خانه کنفرانس و با توجه به اهمیت موضوع و تاییدات وزارت علوم در خصوص بین المللی بودن کنفرانس گرد و غبار در جنوب غرب آسیا و مجوز هیات امنای دانشگاه برای برگزاری این کنفرانس، پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) با ثبت این رویداد در لیست کنفرانس های مورد تایید، موافقت نمود.
6. دریافت خلاصه مقاله
دریافت مقاله در کنفرانس به دو صورت مقاله کامل و یا خلاصه مقاله(چکیده) می باشد. کلیه مقالات توسط داوران کنفرانس مورد ارزیابی قرار می­گیرند.
7. هزینه های شرکت در کنفرانس
هزینه شرکت در کنفرانس بر طبق نحوی شرکت در کنفرانس(دانشجو و اساتید ) توسط محقق محترم و تعداد مقالات به شرح جدول زیر می باشد:
8. سخن دبیر کنفرانس
طوفان‌های گردوغبار از پدیده‌های مخرب اقلیمی در مناطق خشک و نیمه‌خشک دنیا می‌باشند که به دلیل تغییرات اقلیمی، خشکسالی های گسترده و مداوم، عدم مدیریت پایدار منابع آب‌وخاک و تغییرات گسترده اراضی طبیعی توسط بشر در سال‌های اخیر شدت یافته است. به دلیل خشکسالی‌های اخیر اقلیمی و هیدرولوژیکی در جنوب غرب آسیا، منطقه وسیعی تحت تأثیر طوفان‌های گردوغبار قرار گرفته است. تشدید پدیده گردوغبار در این منطقه، علاوه بر تأثیر بر روی اقلیم و آب‌وهوا، مسائل اقتصادی و اجتماعی، خطراتی را بر محیط‌زیست و سلامت انسان در پی دارد.